Vyúčtování.com

Byli jsme takhle jednou na dvoutýdenním road-tripu po Skotsku a během něj jsme všichni střídavě platili různé společné výdaje: benzín, erární jídlo, mapy, parkování atd. Když jsme se pak vrátili domů bylo potřeba sepsat všechny účty, rozdělit výdaje a určit kdo kolik a komu dluží. V té době jsem si řekl, že by bylo fajn mít online aplikaci, kam by všichni přidali účty, co platili, a ona by pak všechno spočítala. Deštivé léto si zatím moc neužívám, ale alespoň zbylo trochu času na to, abych to konečně naprogramoval, a říkal jsem si, že by se taková aplikace mohla hodit třeba i dalším: vyuctovani.com.

Comments 2

 1. martin wrote:

  To je šikovné, jen bych doporučil vyúčtování ve formě “ dostane “ spíš než současné “ zaplatí „. Věřitel je přece jenom motivovanější k vyrovnání než dlužník.

  Krom toho mě napadlo, že pro n osob stačí k finančnímu vyrovnání n-1 transakcí (nemám podloženo důkazem), takže by bylo možné počet transakcí minimalizovat.

  Každopádně chvályhodný počin.

  Posted 16 Srp 2011 at 5.27
 2. Steves wrote:

  Martine, díky za tvoje postřehy.

  Zobrazení výsledků je asi nejslabší část, mám v plánu tam udělat několik tabů a v každém z nich různý způsob zápisu výsledků, ale ještě jsem se k tomu nedostal.

  Vyrovnání počítám pomocí eliminace tranzitivních hran v grafu dlužníků :-) , a podle mě platí: žádné tranzitivní hrany => nejmenší možný počet transakcí, které vedou k vyrovnání. Nedělal jsem sice úplně formální důkaz, ale takový náčrtek ano. Že to pak zajistí i maximálně n-1 hran, mě ani nenapadlo, ale asi to bude pravda, protože žádné tranzitivní hrany => žádné cykly => v nejhorším případě to bude celé souvislé, takže strom a strom má právě n-1 hran.

  Posted 16 Srp 2011 at 14.22

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *